menu
Sirmione - Lago di Garda, Brescia Sirmione - Lago di Garda, Brescia Sirmione - Lago di Garda, Brescia
Ověřeno MěstoJezero
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Více • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Sirmione je malebné městečko na břehu jezera Garda v severní Itálii, známé svými termálními prameny, historickým opevněním a dovolenkovou atmosférou.

Jedním z nejvýraznějších prvků Sirmione je jeho historické centrum, které se nachází na poloostrově, který vystupuje do jezera Garda. Zde můžete prozkoumat úzké středověké uličky, procházet se kolem malebných domů a obchodků, nebo obdivovat panoramatický výhled na jezero.

Další nezapomenutelnou atrakcí je hrad Scaliger, který dominuje nad městem. Tento impozantní hrad byl postaven ve 13. století a nabízí skvělé výhledy. Nejenom pro milovníky historie je to fascinující místo k prozkoumání.

Sirmione je také známé díky svým termálním lázním, které jsou ideální pro odpočinek a regeneraci. Lázeňské centrum Catullo Terme nabízí škálu procedur a wellness služeb, které pomůžou zrelaxovat po náročném dni.

Navíc je Sirmione obklopeno krásnou přírodou, která přímo vyzývá k venkovních aktivitám. Návštěvníci si mohou pronajmout loď a prozkoumat jezero Garda, podniknout výlet na nedaleké vrcholky až po úžasnou horskou krajinu nebo jednoduše relaxovat na plážích a užívat si slunce a klidu.

Tip na nejlepší pláž v okolí? Jednoznačně Jamaica beach na úplném cípu poloostrova. Tahle pláž se radí k jedné z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst k odpočinku a rekreaci v této oblasti. Je známá svými křišťálově čistými vodami a krásným udržovaným okolím. Nabízí se tady také různé možnosti pro aktivní trávení času, včetně vodních sportů jako je šlapadlo, kajak nebo windsurfing. Pláž je vybavena pohodlnými lehátky a slunečníky, takže návštěvníci si mohou vychutnat pobyt bez starostí. K osvěžení nezapomeňte navštívit taky stylový plážový bar.

Mapa a okolí

Parkování

Nabízíme typ na bezplatné parkování, asi 45 minut od turistických atrakcí v Sirmione. Pokud hledáte něco blíž, nebo máte omezený čas, zaparkujete i blíž v centru na placených parkovištích, kde se ceny pohybují zhruba kolem 2-3 euro na hodinu.

Tipy na parkování

Parking Sirmione

Sirmione

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Zakázáno

Omezení

Ne

Pohodlné parkování na slunci na vyznačených místech. Taky se tady nabízí speciálně vyznačené místa pro obytňáky. Lze zde stát bez omezení celý den. Parkoviště se nachází 10 minut pěšky od autobusové zastávky, z které se dostanete do centra za 1, 50 €.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátka

Taormina

Messina, Sicílie

PřírodaJezeroVyhlídka

Passo di Falzarego

Belluno, Dolomity

Příroda

Sella Ronda

Alto Adige

Sirmione () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.