menu
Castelmola - Messina, Sicília Castelmola - Messina, Sicília Castelmola - Messina, Sicília
Ověřeno MěstoPamátkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Castelmola • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Castelmola je malé městečko, které poskytuje nádherný pohled na slavnou Taorminu a celé pobřeží, je jedným z nejkrásnejších místech na Sicilií. I když výstup k němu může byt náročný a čeká vás nespočet zatáček, Castelmola za to určitě stojí. Městečko se nachází asi 10 minut jízdy od Taorminy, ležící na vrcholu kopce. Svému názvu „Taormina in miniatura“ (Taormina v miniatuře) naprosto odpovídá. Malé úzké uličky, zdobené květinami a keramikou, vám Taorminu skutečně připomene. Naleznete tady ale i méně turistů, skvělé restaurace, které jsou méně turistické a ještě lepší výhledy.

Právě výhledy jsou jednou z hlavních atrakcí Castelmoly. Z města si můžete užít panoramatické vyhlídky na Tyrhénské moře a (někdy i zasněžené) vrcholky hor. Zejména při západu slunce se otevírají krásné výhledy, které nabízejí skvělé podmínky na nezapomenutelné fotografie.

Také se zastavte v jedné z místních kaváren a ochutnejte „granita“, osvěžující zmrzlinový nápoj, který je zde připraven z tradičních receptů. Prozkoumejte místní obchody a zakupte si ručně vyrobené předměty nebo suvenýry.

Dominantou města je hrad Castello di Castelmola, který stojí na vrcholu kopce. Postavený Saracény v 10. století, sloužil jako obranná pevnost během středověku. Dnes můžete navštívit jeho zříceniny a vychutnat si úžasné výhledy z jeho nádvoří. Návštěva zřícenin hradu jsou nezapomenutelným zážitkem.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Parkování Castelmola

Castelmola • •

Oficiální parkování pro návštevu Castelmola. Několik parkovacích míst na strategickém místě označených modrou barvou. Do města je skutečně jenom kousek po schodech. I kvůli menšímu počtu parkovacích míst, většinou tady zaparkujete bez problémů. Cena za parkování není vysoká a jeho lokace ze všech nejlepší.

Tipy na parkování

La Taverna Dell'Etna

Castelmola

Typ

Placené

Parkování přes noc

Omezení

Výborná restaurace ve městečku Castelmola s úchvatným výhledem, chutným jídlem a dobrým servisem.  Ceny za jídlo jsou spíš nižší a najíte se tedy mnohem levněji než v restauracích v Taormině. V nabídce jsou klasické italské jídla, no naleznete tady i například kuřecí řízek, který byl skvělým osvěžením k italské kuchyni. Co je na celý restauraci nejlepší jsou ale její výhledy na okolní kopce a moře.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátka

Florencie

Toskánsko

Zajímavé místoJezeroPřírodaVyhlídka

Wilder See

Dolomity

PamátkaVyhlídkaZajímavé místo

Santuario della Madonna di Dinnammare

Messina, Sicílie

Castelmola () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.