menu
Cappella della Madonna di Vitaleta - Val d'Orcia, Toskánsko Cappella della Madonna di Vitaleta - Val d'Orcia, Toskánsko Cappella della Madonna di Vitaleta - Val d'Orcia, Toskánsko
Ověřeno PamátkaPřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkování Cappella • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Cappella della Madonna di Vitaleta je kaple skrytá mezi malebnými kopcůmi Toskánska. Zároveň je jedním z nejvýznamnějších příkladů středověké sakrální architektury v Itálii. Nachází se nedaleko města San Quirico d’Orcia, představuje nejen architektonický skvost, ale i důležitou kulturní památku bohaté toskánské historie.

Kaple byla postavena v 15. století a je známá svým elegantním architektonickým stylem, typickým pro toskánskou renesanci. Její malé rozměry a jednoduchost jí dodávají zvláštní půvab, zatímco bohatě zdobená fasáda a unikátní klenba z několika tisíc kamenných destiček zvěčňují mistrovství středověkých stavitelů.

Jedním z nejvýraznějších prvků kaple je socha Panny Marie, která se nachází ve svatyni uprostřed kaple. Tato socha, známá jako Madonna di Vitaleta, je dílem slavného italského sochaře Andrei della Robbia. Je totožná kopie originálu, který byl kvůli ochraně před poškozením přemístěn do muzea.

Navzdory své malé velikosti a odlehlosti od hlavních turistických tras přitahuje Cappella della Madonna di Vitaleta návštěvníky z celého světa svou jedinečnou krásou a historickým významem. Procházkou na toto jedinečné místo objevíte i toskánskou krajinu a zpestříte si tým tenhle krásný výlet. Kaple je vzdálena od parkoviště asi 800 metrů.

Naproti kapli se nachází agriturismo s kavárnou, nabízející výborné kafe, koláčky, víno, nebo dokonce i večeře. Výhled je zcela úchvatný a návštěvu doporučujeme všemi deseti.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Vitaleta

• Kavárna • $$

Kavárna a gurmánská restaurace hned vedle kaple Cappella della Madonna di Vitaleta. Během dne je v nabídce skvělé kafe s dortíky a menším občerstvením. Večer se můžete objednat na luxusní degustační menu. Doporučujeme se stavit a vychutnat si kávu se skutečně neuvěřitelným výhledem a atmosférou.

Tipy na parkování

Parkování Cappella

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkoviště pro návštěvníky kaple Cappella della Madonna di Vitaleta. Bezplatné parkování na prašní cestě. Dostatek místa popři cestě i pro více návštěvníků. Ke kapli je to 800 metrů chůze. Bez omezení pro dodávky a karavany. Příjezdová cesta je mírně rozbitá. Bez služeb.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátkaZajímavé místo

Alberobello

Bari, Apulie

PlážJezero

Desenzano del Garda

Lago di Garda

PřírodaJezeroVyhlídka

Passo di Falzarego

Belluno, Dolomity

Cappella della Madonna di Vitaleta () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.