menu
Piazzale Michelangelo - Florencie, Toskánsko Piazzale Michelangelo - Florencie, Toskánsko Piazzale Michelangelo - Florencie, Toskánsko
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Náměstí Piazzale Michelangelo je velké náměstí s parkováním nabízející ohromující výhledy na město s výjimečnou atmosférou.  Na samotném náměstí můžete najít trhy s oblečením, krásné výhledy, několik barů a možnosti občerstvení, schody na kterých při západu slunce sedí lidi, pozorují slunce a poslouchají pouličních umělců.

Piazzale Michelangelo byl postaven v druhé polovině 19. století a navrhl ho slavný florentský architekt Giuseppe Poggi. Název získal podle Michelangela Buonarrotiho, jednoho z největších umělců renesance, jehož díla zanechala nevymazatelnou stopu ve Florencii.

Piazzale Michelangelo je situováno na návrší jižně od řeky Arno, což umožňuje úchvatné výhledy na Florencii a její okolí. Na náměstí se nacházejí repliky některých nejslavnějších soch Michelangela, jako je David, a dalších významných sochařských děl.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Památka

Bazilika di San Miniato

Florencie, Toskánsko

MěstoPamátka

Šikmá věž v Pise

Pisa, Toskánsko

MěstoPamátka

Bergamo

Bergamo, Lombardie

Piazzale Michelangelo () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.