menu
Sella Ronda - Alto Adige
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Celý den

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkovat lze u lanovek, případně nechat auto u ubytování a pohybovat se autobusem a lanovkami • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Sella Ronda se nachází v srdci Dolomit, v severní části Itálie v oblasti Trentino-Alto Adige. Oblast spojuje čtyři lyžařská střediska: Val Gardena, Alta Badia, Arabba a Val di Fassa. Každá část má svůj vlastní charakter, ať už jste začátečník nebo vášnivý nadšenec freeridu. V létě se sjezdovky promění v ráj pro mountainbikery a milovníky horské turistiky. Skalní masiv Sella Ronda lze s pomocí na sebe navazujících lanovek objet na lyžích i na kole.

Kola si s sebou můžete vzít vlastní případně si je půjčit v jedné z půjčoven. Převažuje zde nabídka elektrokol, což ale nakonec vlastně oceníte. Pokud sem pojedete v léte na Sella Ronda mtb trail, připravte se na jednodenní výlet. Trail má několik variant obtížnosti, ale doporučujeme nebrat ho na lehkou váhu, mít kvalitní kolo a chrániče.

Stejnou trasu lze v zimě objet i na lyžích či na běžkách. Po cestě uvidíte úchvatné výhledy na ikonické horské špičky, jako je Marmolada a Sassolungo.

Kromě lyžování a cyklistiky nabízí Sella Ronda také bohaté kulturní zážitky. Tradiční horské chaty a malebná vesnička nabízí autentickou italskou kuchyni, kterou stojí za to ochutnat. Při zastávkách na horských chatách si můžete dopřát lahodné jídlo a pití s výhledem na zasněžené štíty.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátka

Bergamo

Bergamo, Lombardie

MěstoPamátkaZajímavé místo

Alberobello

Bari, Apulie

MěstoPláž

Riva del Garda

Itálie

Sella Ronda () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.