Instagram menu
Sella Ronda - Alto Adige
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Celý den

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkovat lze u lanovek, případně nechat auto u ubytování a pohybovat se autobusem a lanovkami • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Sella Ronda se nachází v srdci Dolomit, v severní části Itálie v oblasti Trentino-Alto Adige. Oblast spojuje čtyři lyžařská střediska: Val Gardena, Alta Badia, Arabba a Val di Fassa. Každá část má svůj vlastní charakter, ať už jste začátečník nebo vášnivý nadšenec freeridu. V létě se sjezdovky promění v ráj pro mountainbikery a milovníky horské turistiky. Skalní masiv Sella Ronda lze s pomocí na sebe navazujících lanovek objet na lyžích i na kole.

Kola si s sebou můžete vzít vlastní případně si je půjčit v jedné z půjčoven. Převažuje zde nabídka elektrokol, což ale nakonec vlastně oceníte. Pokud sem pojedete v léte na Sella Ronda mtb trail, připravte se na jednodenní výlet. Trail má několik variant obtížnosti, ale doporučujeme nebrat ho na lehkou váhu, mít kvalitní kolo a chrániče.

Stejnou trasu lze v zimě objet i na lyžích či na běžkách. Po cestě uvidíte úchvatné výhledy na ikonické horské špičky, jako je Marmolada a Sassolungo.

Kromě lyžování a cyklistiky nabízí Sella Ronda také bohaté kulturní zážitky. Tradiční horské chaty a malebná vesnička nabízí autentickou italskou kuchyni, kterou stojí za to ochutnat. Při zastávkách na horských chatách si můžete dopřát lahodné jídlo a pití s výhledem na zasněžené štíty.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PamátkaPřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Kostel St Johann

Val di Funes, Dolomity

Památka

Santa Maria del Fiore

Florencie, Toskánsko

MěstoPamátkaZajímavé místo

Alberobello

Bari, Apulie

Sella Ronda () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.