menu
Val d’Orcia - Siena, Toskánsko Val d’Orcia - Siena, Toskánsko Val d’Orcia - Siena, Toskánsko
Ověřeno PřírodaPamátkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Více • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Val d’Orcia je známé také jako Orcijské údolí. Patří mezi nejznámější a nejkrásnější údolí toskánské krajiny, které okouzluje svou nádhernou přírodou, malebnými vesnicemi a bohatou historií. Toto údolí, které je zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO, se nachází ve střední Itálii a rozkládá se mezi městy Siena a Grosseto.

Jedním z nejvýraznějších prvků krajiny Val d’Orcia jsou jeho zvlněné kopce, které jsou porostlé stromy stromy olivovníků, vinicemi a typickými cypřiši. Tato malebná krajina byla inspirací pro mnoho umělců, včetně renesančních malířů jako byl například Leonardo da Vinci, a dnes láká nejenom fotografy z celého světa. Pokud máte tedy rádi foto-výlety, tohle místo je pro vás to pravé!

Ve Val d’Orcia naleznete i řadu malebných toskánských vesnic, jako je například Pienza, Montalcino nebo Montepulciano. Pro milovníky historie je v Orcijském údolí mnoho zajímavých památek k prozkoumání. Jedním z nejznámějších je hrad Castiglione d’Orcia. Dalšími zajímavými místy jsou klášter Sant’Antimo, který je známý svou románskou architekturou, a termální lázně Bagno Vignoni. My jednoznačně doporučujeme návštěvu kaple Cappella della Madonna di Vitaleta. Procházka kolem ní vám nabídne to nejlepší z Toskánska.

Mapa a okolí

Parkování a občerstvení

Ve městech doporučujeme parkovat na parkovištích supermarketů jako například Coop. Budete to mít zdarma a většinou budete k dispozici dostatek míst. Pokud budete parkovat při památkách, doporučujeme využít dedikované parkování, které bude většinou zdarma. V Toskánsku naleznete po cestě i několik prašných odstavných míst hned při cestě, kde pohodlně zastavíte a můžete se v okolí projít, nebo pořídit rychlou fotku.

Co se týče občerstvení, pokud spěcháte, tak doporučujeme panini do ruky. V menších městech typu Pienza, jsou tyhle paninerie menší obchůdky s čerstvými lokálníma suroviny a tedy nemůžete trefit vedle. Pokud máte čas, určitě navštivte klasickou toskánskou restauraci s výhledem na toskánskou krajinu a vychutnejte si sklenku lokálního vína.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaZajímavé místo

Rifugio Genova

Val di Funes, Dolomity

PlážPříroda

Lido di Noto

Syrakusy, Sicílie

MěstoPamátka

Šikmá věž v Pise

Pisa, Toskánsko

Val d’Orcia () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.