menu
Taormina - Messina, Sicílie Taormina - Messina, Sicílie Taormina - Messina, Sicílie
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Porta Catania • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Taormina je malé město ležící na východním pobřeží Sicílie. Zároveň je jedním z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací v Itálii. Na kopci, s výhledem na Tyrhénské moře a obklopené úchvatnou krajinou, Taormina nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírody kousek pod Etnou.

Taormina je snadno dostupná z letiště Catania a nabízí širokou škálu ubytování od luxusních hotelů po útulné penziony, což ji činí ideálním místem pro dovolenou na Sicílii.

Pokud plánujete navštívit Taorminu autem, doporučujeme parkovat v parkovacím domě Porta Catania, které se nachází u vchodu do města. Od parkoviště je možné pokračovat pěšky do centra města odkud to máte skutečně jenom kousek.

Jednou z hlavních atrakcí Taorminy je antické divadlo, které pochází z 3. století př. n. l. S panoramatickým výhledem na moře a sopku Etnu v pozadí, toto divadlo je jedno z nejhezčích, které jsme v Itálií viděli. V letních měsících se zde konají kulturní akce a festivaly.

Pokud jsi chcete trochu odpočinout od turistů a města, navštívte Giardini della Villa Comunale. Tato nádherná zahrada nabízí stín stromů, květinové záhony a impozantní výhled na pobřeží.

Pokud si chcete vychutnat dobrý kafe, doporučujeme navštívit Piazza IX Aprile, které je centrální náměstí Taorminy, lemované elegantními budovami, kavárnami a obchody. Z náměstí je nádherný výhled na moře a Etnu.

Pokud máte rádi nakupování, Hlavní nákupní třída v Taormině se jmenuje Corso Umberto I. Zde můžete najít místní obchody s tradičními produkty, jako jsou oblečení, keramika, šperky a místní speciality.

Sicílie je známá svou skvělou kuchyní a Taormina není výjimkou. Doporučujeme ochutnat tradiční sicilské speciality, jako je arancini (fritované rýžové kuličky plněné sýrem a ragú), caponata (smažená zelenina), nebo cannoli (sladké tvrdé pečivo plněné ricottou).

Taormina se nachází v blízkosti několika pláží, jako je Isola Bella, která je snadno dostupná lanovkou, nebo autobusem z centra města. I když je Taormina jedna z nejznámějších, v okolí se necházejí i jiné hezké italské vesničky, jako například Castelmola s úchvatným výhledem. Co se týče jiných aktivit, určitě nezmeškejte výlet do národního parku Etna a podívejte se na aktivní sopečný kráter.


Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Porta Catania

Taormina

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - V textě

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Jenom osobní auta

Velký parkovací dům s dostatkem parkovacích míst na více poschodích nabízí možnost pohodlného parkování. Po zaparkování stačí vyjet výtahem do nejvyššího patra, odkud je to opravdu jen kousek do centra. V každém patře se nachází toaleta. Bohužel je parkování zde skutečně drahé a jiné možnosti v okolí jsou málo dostupné. Upozorňujeme na výškový limit – s obytným vozem zde nenajdete místo a budete muset hledat alternativní parkování níže na cestě. Uličky v parkovacím domě mohou být velmi úzké, což může být náročné zejména pro začínající řidiče. Výše parkovného záleží na sezóně a délce. Aktuální informace naleznete zde.

Ve vedlejší/hlavní sezóně:

1 hodina – 3/5 €

2 hodiny – 7/10 €

3 hodiny – 8/11 €

4 hodiny – 9/12 €

6 hodiny – 10/13 €

9 hodin – 13/16 €

10 hodin – 14/17 €

12 hodin – 15/18 €

18 hodin – 20/23 €

24 hodin – 25/28 €

30 hodin – 30/35 €

36 hodin – 35/40 €

42 hodin – 40/45 €

48 hodin – 45/50 €

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoJezero

Sirmione

Lago di Garda, Brescia

PřírodaZajímavé místo

Fane Alm

Mühlbach - Valles, Bolzano

JezeroMěstoPříroda

Jezero Anterselva/Antholz

Rasen-Antholz, Jižní Tyrolsko

Taormina () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.