menu
Ponte Vecchio - Florencie, Toskánsko Ponte Vecchio - Florencie, Toskánsko Ponte Vecchio - Florencie, Toskánsko
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Ponte Vecchio je jedním z nejslavnějších mostů ve Florencii a jedním z nejikoničtějších symbolů tohoto města. Jeho historie sahá až do středověku, ačkoli most, který stojí dnes, je výsledkem rekonstrukcí po povodních a požárech.

Jednou z nejcharakterističtějších vlastností Ponte Vecchio jsou obchody a butiky, které se táhnou po jeho délce. Tyto obchody jsou tradičně spojeny s prodejem šperků, zejména zlatnických výrobků, což dává mostu zvláštní atmosféru a přitahuje mnoho návštěvníků z celého světa.

Ponte Vecchio překračuje řeku Arno a spojuje historické části Florencie mezi oblastmi Oltrarno a Centro Storico. Z mostu je krásný výhled na řeku a okolní architekturu, včetně paláců a kostelů.

Historicky byl Ponte Vecchio místem, kde se prodávalo maso, ale v 16. století byly všechny masné obchody odstraněny a nahrazeny zlatnickými dílnami, což mělo za cíl snížit zápach na mostě. Tato změna přispěla k vytvoření jedinečného charakteru mostu, který má dodnes.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Zajímavé místoJezeroPřírodaVyhlídka

Wilder See

Dolomity

JezeroMěstoPříroda

Jezero Anterselva/Antholz

Rasen-Antholz, Jižní Tyrolsko

PamátkaMěsto

Volterra

Pisa, Toskánsko

Ponte Vecchio () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.