🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Verona - Benátsko, Itálie Verona - Benátsko, Itálie Verona - Benátsko, Itálie
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Piazza Cittadella • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Verona, malebné město situované v severní části regionu Benátsko v Itálii, je místem, kde se plynule prolíná historie, romantika a kultura. Celosvětově známá jako kulisa tragické lásky Shakespeareova díla „Romeo a Julie“, Verona je městem, které vyzařuje nadčasový šarm a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Ve Veroně je několik parkovacích domů, my jsme zvolili ten na Piazza Cittadella. Odtud jsme se vydali na Piazza Brà, náměstí, kde se nachází Arena di Verona. Jde o antický amfiteátr, třetí největší v Itálii, kde se stále pořádají různé koncerty, opery a festivaly. Jeho stavba byla dokončena kolem roku 30, a patří mezi jedny z nejzachovalejších římských amfiteátrů. Dnes se sem vejde až 22 000 diváků.

V centru historické části Verony je náměstí Piazza delle Erbe, které také stojí za zmínku. Na náměstí naleznete kašnu se sochou, přezdívanou jako „Madonna Verona“.

Dalším turistickým cílem, který se ve Veroně nachází, je Juliin dům – Casa di Giulietta. Samotný dům není ničím moc zajímavý, nachází se tu ale slavný balkón, kde Romeo vyznával lásku Julii. Bývá tu dost turistů, dle mého můžete návštěvu slavného balkónu s klidem vynechat a ušetřit pár euro, které se platí za vstup i na samotný dvůr.

Most Scaligero a hrad Castelvecchio v typické cihlové barvě také rozhodně stojí za návštěvu. Během druhé světové války byl most zničen jednotkami Wehrmachtu a musel tak být postaven znovu z původních cihel, které byly vytaženy z řeky Adiže.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPláž

Riva del Garda

Itálie

MěstoJezero

Bellagio

Como, Lombardie

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Cinque Torri

Cortina d'Ampezzo, Dolomity

Verona () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.