menu
Como - Como, Lombardie Como - Como, Lombardie Como - Como, Lombardie
Ověřeno Jezero
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Více • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Como je italské město ležící na jihozápadním cípu jezera Como v oblasti Lombardie. Je známé pro své okouzlující výhledy na jezero, zelené zahrady a neoklasické vily. Město láká návštěvníky, aby vstoupili do světa elegance a historie. Na jeho promenádách si můžete užívat klidné procházky s výhledem na vodu a okolní hory.

Středobodem města je impozantní Como katedrála (Duomo di Como), která je významným příkladem gotické architektury a je ozdobena bohatým dekorem. Pro milovníky historie je tu také muzeum Archeologico Paolo Giovio, které nabízí pohled do bohaté minulosti regionu.

Kromě kultury a architektury je Como také místem pro aktivní odpočinek. Můžete si zde pronajmout loď a prozkoumat jezero z vody, nebo se vydat na pěší výlety po okolních kopcích a užít si panoramatické výhledy.

Doprava do Coma je snadná, dostupná je jak vlakem, tak autem. Město je spojeno s Milánem frekventovanou železniční linkou, což umožňuje pohodlný příjezd pro ty, kteří chtějí prozkoumat toto krásné místo bez auta. Como je také známé svými kvalitními restauracemi, které podávají místní speciality a čerstvé ryby z jezera, a nabízí řadu butiků a obchodů pro ty, kteří hledají italskou módu a design.

Como je skvělým výchozím bodem pro plavby po jezeře. Odtud pravidelně vyplouvají lodě, které umožňují návštěvníkům objevit krásu okolních měst a vesnic ležících na březích jezera Como.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Cernobbio

Cernobbio

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 3€ / 24hod

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Výška do 3,1m

Parkoviště v Cernobbiu je cenově dostupné a praktické pro krátkodobé i dlouhodobé parkování v relativní blízkosti města Como. Za 24 hodinové parkování zaplatíte pouze 3 eura a najdete zde 20 parkovacích míst, která jsou dostupná po celý rok s omezením výšky do 3,1 metru. Jedná se jenom o parkování a kempování je zakázáno. Do Coma to máte 20 minut na kole, nebo 1 hodinu pěšky a proto je to výhodné parkování pro návštěvníci nejenom Coma, ale celé oblasti Como.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátka

Šikmá věž v Pise

Pisa, Toskánsko

MěstoVyhlídka

Corniglia

Ligurie, La Spezia

PamátkaPřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Kostel St Johann

Val di Funes, Dolomity

Como () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.