menu
Lido di Noto - Syrakusy, Sicílie Lido di Noto - Syrakusy, Sicílie Lido di Noto - Syrakusy, Sicílie
Ověřeno PlážPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Lido di Noto • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Lido di Noto se nachází na jihovýchodním pobřeží Sicílie a láká svou nádhernou pláží, tyrkysovým mořem a relaxační atmosférou. Toto malebné letovisko se nachází nedaleko historického města Noto a poskytuje ideální únik z turistického shonu do prostředí klidu a krásy Středozemního moře.

Lido di Noto se může pochlubit jednou z nejkrásnějších pláží na východním pobřeží. Pláž nabízí jemný písek a křišťálově čistu vodu ideální na koupání, vodní sporty a osvěžení. Pláž je obklopena malebnými útesy a stromy, poskytující částečně stín a ochranu před slunečními paprsky. V létě bude ale náročnější si najít své místo právě tam.

Pláž nabízí širokou škálu aktivit. Kromě koupání a opalování si zde můžete vyzkoušet šnorchlování a potápění, nebo je dokonce k dispozici možnost pronájmu vodních skútrů a windsurfingové vybavení. Přímo na pláži naleznete několik plážových barů a restaurace, které budou ale mimo sezóny nejspíš zavřeny.

Kromě občerstvení přímo na pláži jsou k dispozici i další místní restaurace a bary se svými tradičními sicilskými pokrmy a čerstvými mořskými plody, které si můžete vychutnat s výhledem na moře. K pláži se dostanete pohodlně a zaparkujete přímo nad ní na rozsáhlém parkovišti.

Během letních měsíců se na Lido di Noto koná řada kulturních událostí a festivalů. Mezi nejoblíbenější patří hudební festivaly na pláži, trhy s místními výrobky a ohňostroje k oslavě letních nocí.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Lido hotel bar

Lido di Noto • Bistro • $$

Skvělý bar a bistro s venkovní terasou a pěkným posezením, kousek od moře a s možností parkování. Zde naleznete velmi příjemnou a milou obsluhu, která nabízí skvělé kávové speciality, dortíky, ale i jídlo a zmrzlinu. Zvláště zmrzlinu a kafe můžeme vřele doporučit. Atmosféra je vynikající a mimo sezónu sem zavítají i místní obyvatelé, kteří si zde rádi užívají krásné sicilské dny.

Tipy na parkování

Parkování Lido di Noto

Lido di Noto

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkování hned při moři a plážích. Dostatek parkovacího místo pro vícero aut. Možnost parkování pro osobní auta aj obytňáky. Mimo sezónu je parkování zdarma a je tu pořád dostatek místa. V sezóně se dá zaplatit parkovné pomocí aplikace easypark, nebo platebních automatů. V noci se dá tady stát i s obytňákem a budete to mít ráno i s ikonickým výhledem.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Památka

Piazza della Repubblica

Florencie, Toskánsko

Město

Lucca

Lucca, Toskánsko

Památka

Ponte Vecchio

Florencie, Toskánsko

Lido di Noto () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.