menu
Bazilika di San Miniato - Florencie, Toskánsko Bazilika di San Miniato - Florencie, Toskánsko Bazilika di San Miniato - Florencie, Toskánsko
Ověřeno Památka
Otevírací doba

Celoročně

Denně od 9:30-13:00 a pak 15:30-19:00 • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

San Miniato • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Bazilika San Miniato al Monte je jednou z nejvýznamnějších církevních staveb ve Florencii a jedním z nejvýznamnějších příkladů románské architektury v Itálii. Nachází se na vrcholu kopce nad řekou Arno a je považována za jedno z nejlepších míst ve městě k obdivování panoramatu na město.

Bazilika byla postavena na místě, kde byl podle legendy v 3. století popraven svatý Miniato. Stavba byla započata ve 11. století a dokončena v průběhu 13. století.

Jedním z nejvýraznějších prvků baziliky je její mramorová fasáda, která se vyznačuje bohatou výzdobou a architektonickými detaily. Uvnitř najdete nádherné fresky a mozaiky, které zdobí stěny a stropy. Je také známá svou historickou a náboženskou důležitostí.

Tohle místo je ale jedinečné i kvůli schodům a výhledu na město. Najdete tady hodně lidí a to zejména večer, kdy sledují západ slunce. Pokud máte cestu kolem, jednoznačně stojí za to se na místě zastavit. Z baziliky je to taky kousek k náměstí Piazzale Michelangelo.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování San Miniato

Firenze

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano - 2 € / hodina

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkování poblíž centra na strategickém místě v okolí atrakcí. Bezpečné stání v zastínění vedle parku, katedrály a náměstí s nádherným výhledem. Doporučujeme parkovat právě zde, protože většinou najdete místo, parkovné je relativně levné vzhledem k poloze a v noci je parkování zdarma. Nejsou zde žádná omezení pro stání camperů nebo delších vozidel. Parkování je možné podél cesty před schody a katedrálou San Miniato al Monte. Pokud nenajdete místo na ulici Via delle Porte Sante, doporučujeme pokračovat k dalšímu kostelu, kde jsou k dispozici další parkovací místa. Večer zde bývá poměrně rušno kvůli krásnému výhledu na Forte San Miniato. V dodávce zde ale můžete strávit noc pohodlně a s použitím špuntů do uší vám již nic překážet nebude.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaPamátkaZajímavé místo

Val d’Orcia

Siena, Toskánsko

MěstoVyhlídka

Corniglia

Ligurie, La Spezia

PamátkaMěsto

Volterra

Pisa, Toskánsko

Bazilika di San Miniato () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.