Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

80 - 120 Kč • Více
Časová náročnost

2 - 6 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Placené, přímo u skal

150 Kč/den • Více
Občerstvení

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Adršpašské skály, umístěné ve stejnojmenné obci v Královehradeckém kraji, patří mezi nejnavštěvovanější skalní útvary v Čechách. A není divu, jde opravdu o nádherné místo, které nabízí desítky zajímavých vyhlídek, skal, jezer a mnoho dalšího. Za zmínku stojí například dvě obří skály, tzv. Starostová a Starosta, Myší díru (velmi úzký průchod mezi skalami), Adršpašské jezírko, na kterém probíhají i plavby loďkou či Malý i Velký vodopád.

Všechna výše zmíněná místa se nachází na hlavním okruhu, který začíná i končí u velkého Adršpašského jezera s průzračnou vodou (přímo u vstupu a pokladen). Okruh se dá ve spěchu stihnout za 2 hodiny, dovedeme si však zároveň představit návštěvu na 5 a více hodin.

Terén mezi skalami není moc náročný, často se však chodí po dřevěných schodech, které nemusí sedět menším dětem či psům. Kromě Adršpašských skal se v okolí nachází ještě Teplické skály, do kterých lze projít i přímo z těch Adršpašských. V takovém případě však počítejte spíše s celodenním výletem, ke kterému můžete využít i vlak kroužící po okolí.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Adršpašské skály jsou otevřené celoročně, otevírací doba se však liší dle sezóny. Ta hlavní je od 1. 4 do 31. 10. (otevřeno od 8:00 do 18:00), vedlejší pak od 1. 11. do 31. 3. Vstupné v hlavní sezóně činí 120 Kč za každého dospělého, ve vedlejší je pak snížena na 80 Kč. Další a vždy aktuální ceny najdete na oficiální stránce skal.

Parkování

Jen zhruba 2 minuty od vstupu do skal se nachází rozsáhlé placené parkoviště, na kterém vyjde celodenní stání na 150 Kč.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
MěstoZajímavé místo

Divoká Šárka

Divoká Šárka, Praha

MěstoVyhlídka

Nová vyhlídka Letenské sady

Letenská pláň, Praha

PřírodaZajímavé místo

Ticháčkova kaple

Suchý Důl

Adršpašské skály (Adršpach) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Královéhradecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.