Instagram menu
Adršpašské skály - Adršpach Adršpašské skály - Adršpach Adršpašské skály - Adršpach
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

80 - 120 Kč • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

150 Kč/den • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Adršpašské skály, umístěné ve stejnojmenné obci v Královehradeckém kraji, patří mezi nejnavštěvovanější skalní útvary v Čechách. A není divu, jde opravdu o nádherné místo, které nabízí desítky zajímavých vyhlídek, skal, jezer a mnoho dalšího. Za zmínku stojí například dvě obří skály, tzv. Starostová a Starosta, Myší díru (velmi úzký průchod mezi skalami), Adršpašské jezírko, na kterém probíhají i plavby loďkou či Malý i Velký vodopád.

Všechna výše zmíněná místa se nachází na hlavním okruhu, který začíná i končí u velkého Adršpašského jezera s průzračnou vodou (přímo u vstupu a pokladen). Okruh se dá ve spěchu stihnout za 2 hodiny, dovedeme si však zároveň představit návštěvu na 5 a více hodin.

Terén mezi skalami není moc náročný, často se však chodí po dřevěných schodech, které nemusí sedět menším dětem či psům. Kromě Adršpašských skal se v okolí nachází ještě Teplické skály, do kterých lze projít i přímo z těch Adršpašských. V takovém případě však počítejte spíše s celodenním výletem, ke kterému můžete využít i vlak kroužící po okolí.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Adršpašské skály jsou otevřené celoročně, otevírací doba se však liší dle sezóny. Ta hlavní je od 1. 4 do 31. 10. (otevřeno od 8:00 do 18:00), vedlejší pak od 1. 11. do 31. 3. Vstupné v hlavní sezóně činí 120 Kč za každého dospělého, ve vedlejší je pak snížena na 80 Kč. Další a vždy aktuální ceny najdete na oficiální stránce skal.

Parkování

Jen zhruba 2 minuty od vstupu do skal se nachází rozsáhlé placené parkoviště, na kterém vyjde celodenní stání na 150 Kč.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Vrch Baba

Bakov nad Jizerou

Vyhlídka

Rozhledna Vysoká

Suchdol

PamátkaVyhlídka

Hrad Vranov, Pantheon

Malá Skála

Adršpašské skály () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.