🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Zřícenina Baba - Praha 6 Zřícenina Baba - Praha 6 Zřícenina Baba - Praha 6
Ověřeno MěstoVyhlídka
Otevírací doba

Časová náročnost

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Nad severní částí Prahy se tyčí Zřícenina Baba, která je velmi snadno dostupná ze stejnojmenného sídliště. Zřícenina je pozůstatkem stavby ze 17. století, z níž se do dnešní doby zachovaly pouze obvodové zdi, které jsou navíc bohužel posprejované. To však nic nemění na úžasném výhledu nejen na pražské Dejvice, ale v podstatě na celé město, včetně Pražského hradu.

Krom toho je z vyhlídky vidět i Sídliště Bohnice, pražskou čističku odpadních vod či stadion Na Julisce, kde sídlí Dukla Praha. Kolem zříceniny vede červená turistická stezka, a to v podstatě po celém obvodu sídliště na hraně Prahy 6. Vyjma vyhlídky tak můžeme doporučit i krátkou procházku po okolí.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

AtrakcePříroda

Visutý most Sky Bridge 721

Dolní Morava

PřírodaVyhlídka

Přehrada Fláje

Český Jiřetín - Fláje

PřírodaVyhlídka

Vyhlídka Paličník

Bílý Potok

Zřícenina Baba () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.