Instagram menu
Rozhledna Máminka - Hudlice, Beroun Rozhledna Máminka - Hudlice, Beroun Rozhledna Máminka - Hudlice, Beroun
Ověřeno VyhlídkaPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Parkoviště na Úmrlčí • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Rozhledna Máminka se nachazí nedaleko vesnice Hudlice, kousek od města Beroun.

Vyhlídka je výjimečná svým rozsáhlým výhledem na údolí řeky Berounky a malebné krajiny Křivoklátska. Tato vyhlídka se nachází na vrcholu kopce Krušná hora v nadmořské výšce 609 m.n.m. Je obklopena hustými lesy a zelenými loukami, což ji činí ideálním místem pro milovníky přírody a fotografie.

V blízkosti vyhlídky je několik turistických stezek, které vedou skrze okolní lesy a nabízejí možnosti pro pěší turistiku nebo jízdu na kole. Tyto stezky jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro zkušené turisty. Nedaleko se také nachází historické památky jako hrad Křivoklát nebo zámek Žebrák.

Výhled z vyhlídky je dechberoucí, zejména při západu slunce, kdy se nebe nad údolím Berounky barví do ohnivě červených a oranžových odstínů. Kromě panoramatického pohledu na řeku a okolní vrcholky Křivoklátské vrchoviny, lze za jasného počasí vidět až na vrcholky Šumavy. My jsme bohužel podnikli náš výlet za chladného zimního počasí s dost velkou mlhou, kde jsme si výhledy skutečně neužili, no recenze ostatních návštěvníků mluví za vše a hodnotí výhledy jako jedny z nejlepších v celém okolí.

Vyhlídka je také oblíbeným místem pro pikniky, s několika lavičkami a stoly, kde návštěvníci mohou odpočívat a občerstvit se v přírodě. K dispozici je také ohniště, odpadkové koše, nebo přístřešky. Kousek od rozhledny se nachází myslivecká zahrada, v které můžete také zrelaxovat a samozřejmě v tichu popřemýšlet.

Doporučujeme spojit s okruhem po okolních lesích, který vám zabere něco více než  dvě hodinky a je vhodný pro každého milovníka přírody.

Mapa a okolí

Parkoviště na Úmrlčí

Hudlice, Czechia
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Lesní parkování pod Rozhlednou Máminka s dostatkem místa pro minimálně 20 aut. Bezplatné parkoviště bez dalších služeb.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaZajímavé místo

Adršpašské jezero

Adršpach

PamátkaVyhlídka

Hrad a zámek Frýdlant

Zámecká, Frýdlant

Památka

Zámek Orlík

Orlík nad Vltavou

Rozhledna Máminka () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.