🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Rozhledna Vinice - Úvaly Rozhledna Vinice - Úvaly Rozhledna Vinice - Úvaly
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Na ulici

Úvaly • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Už od roku 2013 se nad městem Úvaly ve Středočeském kraji tyčí Rozhledna Vinice. Své jméno rozhledna získala díky bývalému vinohradu, který tu kdysi býval na jižním svahu vedoucím právě do Úval. Oficiálně se však rozhledna, na kterou vede 113 schodů, otevřela až v roce 2015. Rozhledna je kovové konstrukce, a to do výšky 31,2 metrů.

Na rozhlednu se nejlépe dostanete přímo z obce Úvaly, odkud je to rychlejší chůzí trochu do kopce po zelené turistické stezce jen zhruba 15 minut. Výchozím bodem pro vás pravděpodobně bude Náměstí Arnošta z Pardubic a po cestě na Bendlovu stezku vedoucí k rozhledně, minete ještě Kostel Zvěstování Páně a bude dále pokračovat podél vody. Jde o moc pěknou odpolední procházku, která vám zabere celkem zhruba hodinu.

A pokud budete mít štěstí – což my jsme neměli, dohlédnete z rozhledny až například do Krkonoš či na Ještěd. Dodáme jen, že pro slabší povahy, které mají strach z výšek, tahle rozhledna spíše není – je totiž „až moc dobře“ vidět pod sebe skrze již zmíněnou kovovou konstrukci.

Mapa a okolí

Parkování

Nejlepší je pro návštěvu tohoto místa zaparkovat na Náměstí Arnošta z Pardubic v Úvalech.

Tipy na jídlo v okolí

Bistro Úvaly

Úvaly • Kavárna • $$

Malé, ale moc pěkné, bistro přímo na hlavním náměstí v Úvalech ve Středočeském kraji. Nabízí nejen dobrou kávu, ale i sladké či slané pečivo.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Voděradské bučiny

Černé Voděrady

Příroda

Šindlov

Borová Lada

Příroda

Praha

Brdy

Rozhledna Vinice () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.