Instagram menu
Průhonický park - Průhonice Průhonický park - Průhonice Průhonický park - Průhonice
Ověřeno MěstoPamátkaPříroda
Otevírací doba

Celoročně

Od - do • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Placené • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Průhonický park o velikosti 250 hektarů byl založen koncem 19. století, a to hrabětem Arnoštem Emanuelem Silva-Taroucou. Parkem protékají hned dva potoky – Botič a Dobřejovický potok. To však není jediná vodní plocha v parku. Těsně pod Průhonickým zámkem, který je součástí parku a je na jeho severním cípu, se nachází ještě Podzámecký rybník, jehož lemuje hned několik příjemných cest na procházku.

Obecně je Průhonický park ideální volbou na kratší i delší víkendovou procházku na okraji Prahy. Do parku se lze dostat z více vchodů, osobně můžeme doporučit ten západní u menšího a klidnějšího parkoviště.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Otevírací doba a vstupné

Průhonický park je otevřen celoročně, liší se pouze „hodnoty od – do“. V zimních měsících to bývá od 8 do 17 hodin, na jaře a v létě pak od 7 do 19, respektive 20 hodin. Aktuální informace najdete vždy na oficiálním webu. Vstupné pro dospělé činí 70 Kč (ve vedlejší sezóně do začátku listopadu do do konce března), v hlavní sezóně (ostatní měsíce) pak počítejte s rovnou stokorunou. Platí se také za psa, a to 10, respektive 20 Kč (opět závislé na sezóně). K dispozici jsou také celoroční permanentky.

Parkování

V textu výše jsme doporučovali zaparkovat u vedlejšího, západního, vchodu, a to i z důvodu ceny (50 Kč na celý den). U hlavního vchodu nad zámkem se pak platí 30 Kč za hodinu.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Rozhledna Na Stráži

Sloup v Čechách

Příroda

Bílé (sloní) kameny

Rynoltice

PamátkaVyhlídka

Hrad a zámek Frýdlant

Zámecká, Frýdlant

Průhonický park () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.