menu
Poledník - Prášily Poledník - Prášily Poledník - Prášily
Ověřeno PřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Květen - říjen, do cca 16:30 • Více
Časová náročnost

Celý den

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

V okolí

Zaparkujte v obci Prášily • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Architektonicky zajímavá vyhlídka stojí na stejnojmenné hoře Poledník na Šumavě. Třetí nejvýše položená rozhledna v Česku vám nabídne jeden z nejhezčích výhledů na Šumavské vrchy. Při dobré viditelnosti uvidíte i vzdálené vrcholky Alp. Byla by škoda dorazit až po otevírací době rozhledny, tak dobře načasujte výlet, ať o ty výhledy nepřijdete.

My jsme to k Poledníku vzali delším celodenním okruhem z obce Prášily. Celá trasa má 17 km, s poměrně challenging převýšením 526 m. Jestli chcete vyrazit s dětmi, kočárky určitě nechte doma a zkuste třeba nosítka. Z centra obce se vydejte po červené turistické stezce. Ta vás po cca 4 km zavede k Prášilskému jezeru, které je jedno z pěti šumavských ledovcových jezer. Ideální zastávka na první svačinu. My jsme tu na chvilku vytáhli i dron.

Od jezera pokračujte dál po červené a užijte si chvilku klesání. Čeká vás cesta lesem i vykácenou planinou, kde se terén opět začíná zvedat. To je znamení, že už se blížíte k Poledníku. Za odměnu si pak dejte jedno dobře vychlazené v obchůdku přímo v rozhledně.

Tip: Po cestě do Prášil doporučujeme zastávku v Kašperkách. Skočte si na brunch do rodinného Bistra pod nebem. Majitelé jsou neskutečně zlatí a domácí jídlo i zákusky vám doplní energii na tenhle náročnější výstup.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Bílé (sloní) kameny

Rynoltice

AtrakcePříroda

Visutý most Sky Bridge 721

Dolní Morava

MěstoVyhlídka

Lipno nad Vltavou

Český Krumlov

Poledník () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.