Instagram menu
Svatý Jan pod Skalou - Svatý Jan pod Skalou Svatý Jan pod Skalou - Svatý Jan pod Skalou Svatý Jan pod Skalou - Svatý Jan pod Skalou
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Placené • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Svatý Jan pod Skalou je nejen obec ve Středních Čechách, ale i velmi oblíbená skalní vyhlídka. Z ní je krásný výhled nejen na zmíněnou obec, ale i přilehlou přírodu. Na vyhlídku vede vcelku strmá cesta přímo ze středu malé obce, a to po červené turistické stezce. Připravte se na převýšení zhruba 160 metrů, které však za zdolání stojí. Odměnou vám totiž budou krásné výhledy.

A pokud budete mít v oblasti více času, než jen na zdolání této populární vyhlídky, doporučujeme si trasu zpět do Svatého Jana pod Skalou, prodloužit skrze tzv. Svatojánský okruh, který vede přes Solvayovy lomy. Celá tato trasa má něco málo přes 4 km a je příjemnou procházkou.

Mapa a okolí

Parkování

Zaparkovat doporučujeme přímo v obci Svatý Jan pod Skalou, kde u červené turistické stezky jsou hned 2 placené parkoviště. Jedno se nachází přímo u Kláštera benediktinů Svatý Jan pod Skalou, druhé pak jen přes hlavní ulici.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Jezerní slať

Kvilda

MěstoZajímavé místo

Divoká Šárka

Divoká Šárka, Praha

Vyhlídka

Bartůňkova vyhlídka

Nalžovice

Svatý Jan pod Skalou () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.