Instagram menu
Solvayovy lomy - Svatý Jan pod Skalou Solvayovy lomy - Svatý Jan pod Skalou Solvayovy lomy - Svatý Jan pod Skalou
Ověřeno PamátkaPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Skanzen květen - říjen • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Svatý Jan pod Skalou • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Nedaleko velmi známé vyhlídky Svatý Jan pod Skalou, necelých 30 minut od Prahy, se nachází Solvayovy lomy. Jde o bývalý vápencový důl, kde se těžilo až do roku 1964. Následně v roce 1993 zde vzniklo muzeum těžby a dopravy vápence a v roce 2014 se skalní útvary v lomu staly horolezeckou destinací v Českém krasu. Jde tak o místo s bohatou historií.

V okolí lomu je navíc mnoho jeskyň, například jeskyně Arnika. Kromě toho oblastí vede původní kolejnice, která se „otáčí“ u Hornického skanzenu Solvayovy lomy. Ten je však otevřen pouze od května do října – pokud se tak sem vydáte jako my mimo hlavní sezónu, bude vám muset „stačit“ příroda. Doporučujeme návštěvu lomu spojit s vyhlídkou Svatý Jan pod Skalou a vzít to po červené turistické stezce, ze které se v lomu napojíte na Svatojánský okruh. Celá tato trasa bude činit lehce přes 4 km s převýšením přes 200 metrů.

Mapa a okolí

Parkování

Doporučujeme zaparkovat v obci Svatý Jan pod Skalou, kde je hned několik placených parkovišť.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Památka

Větrný mlýn Příčovy

Příčovy

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Prachovské skály

Prachov

Vyhlídka

Vyhlídka Dívčí skok

Divoká Šárka, Praha

Solvayovy lomy () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.