🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Hrad Špilberk - Brno Hrad Špilberk - Brno Hrad Špilberk - Brno
Ověřeno MěstoPamátkaVyhlídka
Otevírací doba

Celoročně

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Hrad Špilberk je jednoznačně dominantou města Brna. Dá se k němu dojít z mnoha stran, všechny vedou do celkem strmého kopce. Po cestě nahoru se nezapomeňte zastavit například u vyhlídkového altánu. U hradu vás pak čeká vícero občerstvení a je tu i mnoho pěkných posezení. Za teplého počasí to na hradě velmi žije – schází se tu často mnoho lidí a zejména před západem slunce je to tu krásné.

Hrad Špilberk byl postaven ve 13. století a dnes je mimo jiné sídlem Muzea města Brna a Galerie města Brna, v létě se tu pak konají Shakespearovské slavnosti. Na hradě je nabízeno několik prohlídkových okruhů, informace o nich najdete na oficiálním webu.

Mapa a okolí

Otevírací doba

Areál hradu je otevřen denně od 6:00 do 23:00 hodin.

 

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Božídarské rašeliniště

Boží Dar

PamátkaVyhlídka

Zvíkovský most

Zvíkovské Podhradí

Vyhlídka

Vyhlídka Dívčí skok

Divoká Šárka, Praha

Hrad Špilberk () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.