🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Braunův Betlém - Hřibojedy Braunův Betlém - Hřibojedy Braunův Betlém - Hřibojedy
Ověřeno PamátkaPřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Bezplatné parkoviště hned za obcí Hřibojedy, u lesa. • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Naučná stezka Braunův Betlém vás provede monumentálním sochařským uměním z 18. století. Je to největší sochařská galerie, volně přístupná v přírodě. Uvidíte tu velké sochy vytesané z kamene a skalní reliéfy vytvořené proslulým barokním umělcem Matyášem Bernardem Braunem. Z Hřibojed se touto lesní okružní stezkou dostanete až k Hospitalu Kuks. Celý okruh má kolem 7 km.

Braunův Betlém měl sloužit jako nástroj pro poukázání na nedostatečnou zbožnost jezuitů a zdůraznění, že úcta k Pánu by měla být vedená spíše příkladným postojem hraběte Šporka. Klidná krajina plná soch, skalních kapliček, studánek a laviček měla být místem pro rozjímání a meditace lázeňských hostů Kuksu.

 

Mapa a okolí

Pokud byste tu chtěli zůstat přes noc v karavanu, nechte ho zaparkovaný na velkém odstavném parkovišti u lesa za obcí Hřibojedy.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPamátkaVyhlídka

Hrad Špilberk

Brno

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Hvíždinec

Dobřichovice

PřírodaVyhlídka

Teplické skály

Teplice nad Metují

Braunův Betlém () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.