menu
Rozhledna Závist - Dolní Břežany - Lhota Rozhledna Závist - Dolní Břežany - Lhota Rozhledna Závist - Dolní Břežany - Lhota
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Zdarma • Více
Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

U hřbitova • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Na vrcholu 389 metrů vysoké hory Hradiště, kterou najdeme téměř na hraně Středočeského kraje a Hlavního města Prahy, se nachází dřevěná rozhledna Závist. Z té je krásný výhled nejen na blízké okolí, včetně vysílače Cukrák či Zbraslav, ale i na téměř celou Prahu.

Rozhledna se nachází jen pár metrů od zbytků keltského oppida Závist, jehož historie sahá až do zhruba 175 let před naším letopočtem. Kvůli ochraně této historické památky bylo však toto naleziště v roce 2003 zasypáno, nečekejte tak, že si vše důkladně prohlédnete. Představu vám však dá hned několik informačních cedulí v okolí.

K rozhledně se dostanete nejlépe od parkoviště na konci Dolních Břežan, odkud se vydáte buď po cyklostezce nebo po zelené turistické stezce, ze které následně na rozcestí Hradiště odbočíte na stezku žlutou. Pak vás bude čekat trochu strmější stoupání přímo k rozhledně. Jedna cesta činí něco málo přes 3 km, počítejte tak minimálně s 1,5 hodinou na celý výlet (6,3 km).

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné

Rozhledna je otevřena celoročně a vstup na rozhlednu je zdarma.

Parkování

Zaparkovat se dá zdarma na parkovišti u hřbitova, na samém konci Dolních Břežan.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Hvíždinec

Dobřichovice

PamátkaPřírodaZajímavé místo

Braunův Betlém

Hřibojedy

PřírodaVyhlídka

Teplické skály

Teplice nad Metují

Rozhledna Závist () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.