Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1,5 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Jitrava

u zastávky • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Bílé kameny, nazývané také jako Sloní, jsou seskupením několika pískovcovích skal u obce Rynoltice na severu Čech. Skály rozdělují 3 velké pukliny a nejen z výšky opravdu připomínají nejednoho slona. Zabarvení do bíla je způsobeno obsahem kaolinitu, tedy jílovým minerálem.

Bílé kameny jsou vysoké zhruba 20 metrů a skvělá podívaná je na ně z dálky i zblízka. Na místě je k dispozici i několik turistických cedulí s podrobnějšími informacemi o skalách i okolí.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat lze zdarma zhruba 20 minut od Bílých kamenů, a to u autobusové zastávky Jitrava naproti benzínové pumpě. Ke skalám odtud vede červená turistická stezka.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaVyhlídka

Zvolská homole

Zvole

PamátkaVyhlídka

Hrad Vranov, Pantheon

Malá Skála

MěstoVyhlídka

Nová vyhlídka Letenské sady

Letenská pláň, Praha

Bílé (sloní) kameny (Rynoltice) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Liberecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.