menu
Cukrák - Jíloviště, Praha-západ Cukrák - Jíloviště, Praha-západ Cukrák - Jíloviště, Praha-západ
Ověřeno Zajímavé místoPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Parkoviště Cukrák • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Vysílač Cukrák se nachází ve Středočeském kraji, v okrese Praha-západ, na katastrálním území Jíloviště. Stojí na kopci Kopanina, který je součástí severní oblasti Brdské vrchoviny. Vysílač má výšku 195 metrů a je v plně funkčním stavu. Stavba vysílače byla zahájena v roce 1959 a byla dokončena a uvedena do provozu 26. listopadu 1961.

Výlet na Cukrák však není jenom o obdivování vysílače. Tahle oblast je známá svou krásnou přírodou, s množstvím stezek pro pěší nebo cyklisty. Některé cestičky jsou zpevněné, takže se zde procházet můžete i s kočárkem. Nedaleko naleznete lesy přírodního parku Hřebeny. Tato oblast proto poskytuje skvělý únik od ruchu velkoměsta do přírody, kterou máte na dosah ruky. Na své si přijdou i houbaři, kteří zde mohou nalézt hojnou úrodu.

K Cukráku vás může dovézt dokonce i autobus, nebo můžete zaparkovat své auto přímo na parkovišti. Skromnější občerstvení vám poskytne teplý čaj nebo něco k zakousnutí, pokud budete mít hlad.

Tak na co čekáte?

Mapa a okolí

Parkoviště

K dispozici parkoviště hned při vysílači a při a občerstvení Cukrák. Sjezd ze silnice 4 směrem ze Zbraslavi směrem Příbram. Zastávka autobusu ihned za parkovištěm.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Zvolská homole

Zvole

VyhlídkaZajímavé místo

Čertovy hlavy

Želízy

Příroda

Jezerní slať

Kvilda

Cukrák () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.