🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Levada do Moinho - Ponta do Sol Levada do Moinho - Ponta do Sol Levada do Moinho - Ponta do Sol
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

U kostela Igreja da Lombada • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nespecifikováno

Dron

Možné létat s dronem

Levada do Moinho je relativně jednoduchá trasa, která začíná u kostela Lombada. Za kostelem zahnete doleva, na místě uvidíte ukazatele, následujte je. Téměř po celou dobu trasy vás čekají krásné výhledy na okolní kopce, někdy až na oceán, v jedné části budete překračovat cestu přes vodopád. Trasa je úzká, místy jsme šli v blátě, ale nebylo to nic hrozného, záleží na počasí. Pokud jste fyzicky méně zdatní, doporučujeme se na konci otočit a jít stejnou cestou zpět. 

My jsme však tuto levadu spojili s Levadou Nova. Celkem trasa má cca 8,3 km (záleží na tom, kde zaparkujete auto) a nám to trvalo necelé 2 a půl hodiny.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Ribeira de Inferno

Sao Vicente

PřírodaVyhlídkaZajímavé místo

Ponta do Pargo

Calheta

Vyhlídka

Poças do Governador

Funchal

Levada do Moinho () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.