Instagram menu
Lombo do Mouro - Serra da Água Lombo do Mouro - Serra da Água Lombo do Mouro - Serra da Água
Ověřeno VodopádPřírodaVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Lombo do Mouro • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Vodopád Lombo do Mouro je jedním z četných vodopádů na Madeiře. Nachází se jen kousek od silnice a blízkého parkoviště v náhorní plošině Serra da Água a jsou přístupné buď formou krátké procházky přímo k vodopádu, nebo je lze zakomponovat do jedné z delších tras pohořím.

Vodopád vypadá nejlépe hlavně v jarních a letních měsících, kdy jsou kopce a skalní stěny obklopující vodopády pokryté záhonem žlutých květů, které vodopád výborně doplňují. Kromě vodopádu Lombo do Mouro se blízkém okolí nachází celá řada dalších, menších či větších, bezejmenných vodopádů; vyplatí se proto po cestě pokračovat o trochu dále a objevit i další přírodní krásy Madeiry.

Trasa navíc po chvíli stoupá na blízký vrchol a poskytuje úžasné výhledy na celé pohoří Serra da Água, včetně výhledů na observatoř na Pico do Arieiro a nejvyšší vrchol Madeiry, Pico do Ruivo.

Mapa a okolí

Parkování Lombo do Mouro

, Portugalsko
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Malé parkoviště u silnice je ideálním výchozím bodem pro výlet k Lombo do Mouro a dalším okolním vodopádům.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaVyhlídka

Ribeira de Inferno

Sao Vicente

Vyhlídka

Miradouro da Santinha

Porto Moniz

Památka

Cristo Rei

Garajau

Lombo do Mouro () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.