🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Levada Nova - Ponta do Sol Levada Nova - Ponta do Sol Levada Nova - Ponta do Sol
Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Nespecifikováno

Psi

Nevhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Levada Nova a Levada do Moinho na sebe navazují, je jen na vás, jakou zvolíte jako tu první. Nicméně pokud se vám nebude chtít absolvovat obě, můžete si vybrat pouze jednu, pak se ale budete vracet stejnou trasou zpět. Levada Nova má v průběhu své trasy tunel, kde se prochází pod malým vodopádem, doporučujeme si vzít pláštěnku. Pokud půjdete nejdříve Levadu do Moinho (stejně jako my), budete se k autu vracet po silnici, která nabízí i krásné výhledy na okolní přírodu i městečko. Celkem trasa má cca 8,3 km (záleží na tom, kde zaparkujete) a nám to trvalo necelé 2 a půl hodiny.

Cesty mohou být poměrně úzké, takže buďte opatrní, mohou místy klouzat. Celkově pěší turistika po Levada do Moinho a Levada Nova nabízí nezapomenutelný zážitek. Nezapomeňte si přinést vodu, svačinu a na průchod tunelem i čelovku – i když v tomto případě byste si vystačili i se světlem z mobilu.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Santana

Santana

PřírodaVyhlídka

Ponta de São Lourenço

Caniçal, Madeira

VyhlídkaZajímavé místo

Pico dos Barcelos

Funchal

Levada Nova () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.