menu
Funchal - Madeira Funchal - Madeira Funchal - Madeira
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Funchal, hlavní město Madeiry, je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí něco pro každého. Město je známé svými krásnými plážemi, bujnou vegetací a bohatou historií a kulturou. Pro milovníky přírody je Funchal skvělou základnou pro objevování krásy Madeiry. Město je obklopeno horami a zelenými kopci, které nabízejí nádherné výhledy. V okolí města se nachází také mnoho turistických tras, které vedou k vodopádům, jezerům a dalším přírodním atrakcím – například krásnou botanickou zahradu, ke které vede lanovka, která vám nabídne neuvěřitelné výhledy na celé město.

Je tak naprosto v pořádku zůstat klidně celý týden ubytovaný ve Funchalu a vyrazit každý den na jinou stranu ostrova. Nejdelší přejezd na sever ostrova, např. do městečka Porto Moniz, vám zabere necelou hodinu.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, nabízí Funchal řadu muzeí (např. Cristiano Ronaldo muzeum :)), galerií a historických památek. Mezi nejznámější památky patří katedrála Sé, hrad São Filipe a botanická zahrada. Funchal je také skvělou destinací pro gurmány. Město nabízí širokou škálu restaurací, které podávají tradiční madeirské i mezinárodní kuchyni.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vyhlídka

Miradouro do Guindaste

Faial

Vyhlídka

Miradouro da Santinha

Porto Moniz

VodopádPřírodaVyhlídka

Lombo do Mouro

Serra da Água

Funchal () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.