Instagram menu
Vodopád 25 Fontes - Serra da Água Vodopád 25 Fontes - Serra da Água Vodopád 25 Fontes - Serra da Água
Ověřeno JezeroPřírodaVodopád
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Levada a vodopád 25 Fontes (v překladu 25 pramenů) je rozhodně jednou z těch navštěvovanějších přírodních atrakcí na Madeiře; pokud se ale na hike vypravíte dostatečně brzy ráno, vyhnete se davům turistů a budete mít jezero i s vodopádem skoro pro sebe.

K jezeru se dá dostat několika cestami – my si vybrali kratší variantu, která má sice jen něco málo přes tři kilometry, ale zase na nich nasbírá převýšení skoro 400 metrů. Hike tedy rozhodně nějakou dobu zabere; kromě převýšení je však nenáročný a snadno přístupný.

Samotný vodopád je třicet metrů vysoký a (jak už název napovídá) představuje celou řadu pramenů, které stékají dolů po skále a vytvářejí jezero, které nabízí ideální příležitost k rychlému osvěžení se uprostřed hiku.

Mapa a okolí

Parkování Cascata 25 Fontes

Ponta do Sol, Portugalsko
Typ

Neoficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkoviště umožňuje přístup k několikakilometrovému hiku k levadě a vodopádům 25 Fontes, stejně tak jako několika dalším výletům v pohoří Serra da Água.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

MěstoPříroda

Přírodní bazénky Seixal

Seixal

PřírodaVyhlídka

Ponta de São Lourenço

Caniçal, Madeira

Vyhlídka

Poças do Governador

Funchal

Vodopád 25 Fontes () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.