menu
Les Fanal - Fanal Les Fanal - Fanal Les Fanal - Fanal
Ověřeno Příroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

RV54+J9, Seixal, Portugalsko • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Les Fanal je krásná, klidná oblast v lese Laurissilva na severozápadě ostrova, kterou při své návštěvě Madeiry nemůžete vynechat. Les je známý pro svou mystičnost a je velmi oblíbený. Oblast vavřínového pralesu je kouzelná zejména, když ji obklopuje mlha, pokud na ni ale nebudete mít štěstí, i tak stojí Fanal za návštěvu. Může se vám stát, že okolní turisty přes mlhu vůbec neuvidíte.

Fanal je díky své jedinečné atmosféře oblíbeným místem fotografů. Starobylý vavřínový les, mechem porostlé stromy a hra světla pronikajícího hustými korunami stromů poskytují úžasné příležitosti k fotografování. 

Ve Fanalu se vyskytují krávy a býci, kteří nejsou nebezpeční a rádi vám zapózují. Určitě ale dodržujte bezpečnou vzdálenost a nepřibližujte se k nim příliš blízko a už vůbec je nijak neprovokujte. 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vyhlídka

Miradouro do Juncal

Pico do Arieiro

Příroda

Levada Nova

Ponta do Sol

Příroda

Monte Palace Madeira

Monte

Les Fanal () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.