🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Itineráře >

Víkend v Adršpachu – skalní města, jezera a Broumov

Zažijte s námi krásný víkend mezi skalami, u jezer s průzračnou vodou a v historickém městě Broumov.

Odemknout zdarma Zjistit více
Víkendový únik
Počet dní

2 dny

Doprava

Autem

Tempo

Střední tempo

Fyzická náročnost

Střední náročnost

Sezóna

Jaro - podzim

Vhodné pro

Pro všechny

Rozpočet

$$

Navštívených míst

5 míst

V tomto krátkém itineráři na víkend se podíváme do skalních měst v Adršpachu, Teplických skalách a navštívíme i Broumov a okolí. Jde za nás o ideální kombinaci přírody, krásných procházek s prohlídkou historie a dobrou gastronomií.

Ubytování

Pro tento itinerář se doporučujeme ubytovat v Trutnově, například v Hotelu Davídek, který je dobrým výchozím bodem pro naše cesty oba dny.

Hotel Davídek

Trutnov 1 • $$

Zarezervovat

Tento moderní hotel v klidné části Trutnova nabízí dobře vybavené pokoje, kde se můžete ubytovat i s pejskem. Je zde také menší wellness v podobě vířivky či sportovní zázemí.

Cestovní pojištění

Štěstí přeje připraveným, a to platí i na cestách. Nenechte nic náhodě a investujte do cestovního pojištění.

Generali Česká pojišťovna

Na cesty po ČR, Evropě i světě. Rychlé online sjednání.

Sjednat

Jak fungují naše doporučení?

Doporučujeme pouze ověřené společnosti a služby, které jsme sami vyzkoušeli. Proklikem a rezervací podpoříte TRVL.cz a jeho další rozvoj.

Den 1

Adršpašské skály

Jako první se vydáme z ubytování v Trutnově do okolí města Adršpach, konkrétně k jezeru a do skalního města.

Začneme u krásného Adršpašského jezera, které je v podstatě „vstupenkou“ do zmíněného skalního města. Nachází se totiž hned za pokladnami, nedaleko parkoviště.

Parkoviště Adršpašské skály

Teplice nad Metují

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Obří parkoviště, které se nachází jen přes silnici od vstupu do skalního města. Parkovací místo zde lze rezervovat i online, cenově vychází levněji a své místo budete mít zaručené.

0,6 km (8 min)

1

Adršpašské jezero

Adršpach

Adršpašské jezero / pískovna se nachází v oblasti Adršpašských skal a najdete jej ihned při vstupu do skalního města, kdy se vám na obzoru otevře krásný výhled na celé jezero s průzračnou vodou. Kolem jezera je menší okruh, který vám nezabere více jak hodinu.

Kromě návštěvy jezera doporučujeme i hlavní okruh mezi skalami, který rozhodně stojí za návštěvu. To samé platí i pro sousední Teplické skály.

Jezero s průzračnou vodou doporučujeme „zdolat“ okruhem po modré turistické stezce s mnoha krásnými výhledy, ze které se následně vydáme dále do skal po zelené.

Po cestě mineme krásné skalní útvary jako Starosta, Starostová či Homoli cukru. Celý okruh ve skalách zabere zhruba 3 hodiny ve středním tempu.

0,3 km (4 min)

2

Adršpašské skály

Adršpach

Adršpašské skály, umístěné ve stejnojmenné obci v Královehradeckém kraji, patří mezi nejnavštěvovanější skalní útvary v Čechách. A není divu, jde opravdu o nádherné místo, které nabízí desítky zajímavých vyhlídek, skal, jezer a mnoho dalšího. Za zmínku stojí například dvě obří skály, tzv. Starostová a Starosta, Myší díru (velmi úzký průchod mezi skalami), Adršpašské jezírko, na kterém probíhají i plavby loďkou či Malý i Velký vodopád.

Všechna výše zmíněná místa se nachází na hlavním okruhu, který začíná i končí u velkého Adršpašského jezera s průzračnou vodou (přímo u vstupu a pokladen). Okruh se dá ve spěchu stihnout za 2 hodiny, dovedeme si však zároveň představit návštěvu na 5 a více hodin.

Terén mezi skalami není moc náročný, často se však chodí po dřevěných schodech, které nemusí sedět menším dětem či psům. Kromě Adršpašských skal se v okolí nachází ještě Teplické skály, do kterých lze projít i přímo z těch Adršpašských. V takovém případě však počítejte spíše s celodenním výletem, ke kterému můžete využít i vlak kroužící po okolí.

23,3 km (32 min)

Hotel Davídek

Trutnov 1 • $$

Rezervovat

Tento moderní hotel v klidné části Trutnova nabízí dobře vybavené pokoje, kde se můžete ubytovat i s pejskem. Je zde také menší wellness v podobě vířivky či sportovní zázemí.

Pro zobrazení itineráře je nutné se přihlásit.

  • Podrobný plán den po dni s mapou

  • Tipy na ubytování, jídlo i parkování

  • Praktické informace a tipy co si zabalit

Registrovat zdarma

Pro zobrazení praktických informací je nutné se přihlásit nebo zdarma registrovat.

Další itinerář

Itinerář - Šumava na prodloužený víkend s obytňákem
KempováníVíkendový únik
Marty the Van
Česká republika

Šumava na prodloužený víkend s obytňákem

Tento itinerář vám nabídne tipy na krásná místa pro dovolenou a bezpečné kempování, společně s tipy na procházky a treky, objevování měst i skvělé občerstvení, a to vše pohodlně z vašeho domova na čtyřech kolech.

4 dny

Obytný vůz

Střední tempo

Jaro - podzim

Cena itineráře

99 Kč

Zobrazit itinerář

Víkend v Adršpachu – skalní města, jezera a Broumov () je jedním z itinerářů, které TRVL.cz nabízí. Každý itinerář nabízí přehledný popis jednotlivých dní, včetně interaktivní mapy či praktických informací. Kromě itinerářů trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.