Instagram menu
Vyhlídka Hvíždinec - Dobřichovice Vyhlídka Hvíždinec - Dobřichovice Vyhlídka Hvíždinec - Dobřichovice
Ověřeno VyhlídkaPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Hřebeny • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Vyhlídka na pomezí obcí Řevnice a Černolice nedaleko Prahy nabízí krásné skalní výhledy na okolí Berounky i samotný Beroun. Jde o méně známou vyhlídku, kterou byste snadno minuli, přitom je jen několik málo desítek metrů daleko od modré turistické stezky s označením Poutní cesta Říp – Blaník.

Parkoviště je situováno relativně blízko vyhlídky, což umožňuje návštěvníkům dosáhnout tohoto místa příjemnou 50 minutovou procházkou po rovném terénu bez výrazného převýšení (podrobnou trasu najdete v doplňujících informacích).

Přírodní park Hřebeny, v jehož areálu se vyhlídka Hvíždinec nachází, nabízí široké možnosti pro pěší procházky a cykloturistiku v přírodě. Nedaleko samotné vyhlídky se nachází ještě Rozhledna Korunka nebo například Černolické skály. Doporučujeme si tak spojit všechny tyto body do jednoho výletu, který vám zabere zhruba 2,5 hodiny.

Mapa a okolí

Parkoviště na Hřebenech

Mníšek pod Brdy, Czechia
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Rozlehlé přírodní parkoviště se nachází na vrcholu mezi Mníškem pod Brdy a Řevnicemi, s kapacitou pro zhruba 40-50 vozidel bez omezení velikosti nebo doby parkování. Toto parkoviště slouží jako výchozí bod pro mnohé turistické atrakce a cyklistické trasy.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Příroda

Jezerní slať

Kvilda

PřírodaVyhlídka

Panská skála

Grybla, Krhanice

PamátkaZajímavé místo

Sychrovský viadukt

Sychrov

Vyhlídka Hvíždinec () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.