Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

2 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Výpřež

50 Kč na den • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Červený kámen je jednou ze skalních vyhlídek v okolí Ještědu. Délka Červeného kamene je zhruba 250 metrů a hned na několika místech je opravdu zabarven do červena, což je způsobeno přítomností oxidů železa. Z vyhlídky je nádherný výhled nejen na okolí Liberce i okolní vrchoviny, ale i při troše štěstí (což my v čase návštěvy neměli) na Ještěd, který doporučujeme také navštívit.

Na Červený kámen vede hned několik cest, za TRVL.cz můžeme doporučit tu z parkoviště Výpřež, odkud je to po červené hřebenovce zhruba 1 hodinu. Červený kámen je i součástí našeho tipu na půldenní výlet na blogu.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat se dá na parkovišti Výpřež, odkud je to na Červený kámen zhruba 1 hodinu pěšky – po červené hřebenovce nebo zelené naučné stezce Terasy Ještědu. Za den parkování zde zaplatíte 50 Kč.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaVyhlídka

Údolí Únětického potoka

Únětice

PřírodaVyhlídka

Rozhledna Na Stráži

Sloup v Čechách

Příroda

Bílé (sloní) kameny

Rynoltice

Červený kámen (Světlá pod Ještědem) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Liberecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.