Instagram menu
Zpět na všechna místa Navštíveno (0)
Ověřeno Vyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

2 hodiny

Náročnost

Vysoká náročnost

Parkování

Výpřež

50 Kč na den • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Červený kámen je jednou ze skalních vyhlídek v okolí Ještědu. Délka Červeného kamene je zhruba 250 metrů a hned na několika místech je opravdu zabarven do červena, což je způsobeno přítomností oxidů železa. Z vyhlídky je nádherný výhled nejen na okolí Liberce i okolní vrchoviny, ale i při troše štěstí (což my v čase návštěvy neměli) na Ještěd, který doporučujeme také navštívit.

Na Červený kámen vede hned několik cest, za TRVL.cz můžeme doporučit tu z parkoviště Výpřež, odkud je to po červené hřebenovce zhruba 1 hodinu. Červený kámen je i součástí našeho tipu na půldenní výlet na blogu.

Mapa a okolí

Další fotografie místa na Instagramu

Parkování

Zaparkovat se dá na parkovišti Výpřež, odkud je to na Červený kámen zhruba 1 hodinu pěšky – po červené hřebenovce nebo zelené naučné stezce Terasy Ještědu. Za den parkování zde zaplatíte 50 Kč.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Všechna místa
PřírodaVyhlídka

Pravčická brána

Hřensko

Zajímavé místo

Hradlový most Rechle

Modrava

Vyhlídka

Vyhlídka Dívčí skok

Divoká Šárka, Praha

Červený kámen (Světlá pod Ještědem) je jedním z míst a tipů na výlety po České republice, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Místa lze vyhledat podle názvu (např. , ), kraje (Liberecký kraj) či typu místa - vyhlídka, zajímavé místo či město. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce výlety po ČR.