menu
Vyhlídka Ågvatnet - Moskenesøya Vyhlídka Ågvatnet - Moskenesøya Vyhlídka Ågvatnet - Moskenesøya
Ověřeno VyhlídkaPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Tahle vyhlídka se nachází na jižním cípu Lofotů a nabízí skvělé výhledy na stejnojmenné jezero Ågvatnet, na městečko Å a na okolní velice specifickou lofotskou přírodu. K vyhlídce se dostanete pouze pěšky. Pokud zaparkujete na parkovišti v Å, čeká vás  30 minut chůze s nevelkým převýšením. Pokud si chcete procházku prodloužit, doporučujeme obejít celý okruh kolem jezera, který má necelých 7 kilometrů.

Prostředí je skutečně panenské bez komerčních zastávek či občerstvení. I proto doporučujeme vzít sebou vodu a něco na zub. Když se budete chtít osvěžit, vykoupejte se přímo v ledovém jezeru pod vámi. Cesta na vyhlídku není zpevněná, je součástí turistické cesty a proto doporučujeme také kvalitní obuv. Určitě narazíte na kameny, bláto, šterk a trávu.

Pokud máte pejska, vezměte ho s sebou. Je to jeden z mála treků na Lofotech, který nevede moc do kopce, a proto si jej můžete užít opravdu všichni.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Å

Å

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Max 6 hodin

Tohle parkoviště je určeno pro návštěvníky městečka Å. V okolí je parkování náročnější, proto doporučujeme využít toto bezplatné parkoviště. Upozorňujeme na časové omezení parkování na 6 hodin. Pokud plánujete spát déle než 6 hodin, parkování přes noc není možné. Přesto mnoho obytných vozů po vyložení z nočního trajektu zde přes noc zůstává. Parkoviště nabízí dostatek prostoru, ale v hlavní sezóně může být i toto parkoviště plné, proto doporučujeme přijet raději brzy. Parkování je určeno pro osobní auta i obytné vozy (jako téměř v celých Lofotech). Do centra města to je 5 minut pěšky a na skály s nádherným výhledem ne více než 10 minut. K dispozici jsou veřejné toalety, jinak bez dalších služeb.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPříroda

Vyhlídka Høllesli

Lysefjord, Forsand

MěstoZajímavé místo

Henningsvær

Vågan, Nordland

Vyhlídka

Vyhlídka Å

Å, Moskenes

Vyhlídka Ågvatnet () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.