Instagram menu
Vodopád Likholefossen - Gaularfjellet Vodopád Likholefossen - Gaularfjellet Vodopád Likholefossen - Gaularfjellet
VodopádPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Likholefossen • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Vodopád Likholefossen v západním Norsku je jednou ze zastávek na trase Gaularfjellet, která je jednou z norských národních scénických stezek. Přes sto kilometrů dlouhá stezka se klikatí přes náhorní plošinu plnou jezer a rozlehlých lesů a představuje tak možnost nahlédnout do norské divočiny z pohodlí auta či karavanu. Architektonickým doplňkem nad samotným vodopádem je most z roku 2006 z nerezové oceli navržený tak, aby zdůraznil třpyt světla a odrazy řeky, který doplňuje jedinečný zážitek z místa.

Parkování je možné přímo u vodopádu, a místo je tak dostupné pro osobní vozidla i karavany. Stezka Gaularfjellet navíc nabízí celou řadu parkovacích míst poblíž jezer a řek s úchvatnými výhledy na okolí, a je tak skoro nutnou zastávkou při cestování po Norsku v autě.

Kromě krátké procházky z parkoviště k vodopádu nabízí okolí Likholefossen celou řadu turistických stezek s možností několikahodinových i celodenních hiků. Pro ty, kteří chtějí vyrazit na celodenní tůru, se nabízí stezka Fossestien, která kromě Likholefossen ve svých 21 kilometrech nabízí třináct dalších vodopádů a sedm jezer.

Mapa a okolí

Parkoviště Likholefossen

Viksdalen, Norsko
Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Parkoviště se nachází několik minut od vodopádu Likholefossen. Nabízí dost místa pro osobní auta a karavany, je přístupné zdarma a není problém na něm přespat. Parkoviště nemá k dispozici toalety ani žádné další služby.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Město

Trondheim

Trondheim, Trøndelag

JezeroPříroda

Gratjønn

Nodeland

Zajímavé místoPříroda

Skårungen

Kabelvåg, Nordland

Vodopád Likholefossen () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.