menu
Trondheim - Trondheim, Trøndelag Trondheim - Trondheim, Trøndelag Trondheim - Trondheim, Trøndelag
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Více jak 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

V okolí

Alternativa • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Trondheim, třetí největší město Norska, je fascinujícím spojením historie a moderního života. Ležící na březích fjordu Nidelva, Trondheim je město s bohatou historií, které si zamilujete na první pohled.

Nidarosdomen (Nidaroská katedrála) je impozantní gotické dílo a jedním z největších křesťanských památníků severní Evropy. Její stavba začala v 11. století a dodnes zůstává hlavním poutním místem v Norsku. Malebná čtvrť Bakklandet s jejími barevnými dřevěnými domy a kamennými mosty je zase ideální pro procházky.

Mezi další atrakce a památky v městě patří Festung Kristiansten (Pevnost Kristiansten), která nabízí ohromující výhled na město a přiblíží vám historii Trondheimu.

Užijte si klidného výletu na kole a objevujte město z jiné perspektivy! Trondheim je přátelské město pro cyklisty s mnoha stezkami, které vedou podél řeky, fjordu a historických památek. Doporučujeme vyzkoušet některou z místních kaváren, kde si můžete dát vynikající kávu a tradiční norské šneky.

Město se může pochlubit taky řadou vynikajících restaurací, takže nezapomeňte ochutnat místní speciality. Pokud hledáte kombinaci kultury, historie a přírodní krásy, Trondheim je místem, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Bylo to jedno z naších nejoblíbenějších měst v Norsku.

Mapa a okolí

Parkování

V městě najdete různé možnosti parkování. Te budou ale téměř určitě placené. Pokud cestujete s obytným vozem a máte k dispozici kola doporučujeme parkování na okraji Trondheimu níž.

Tipy na parkování

Parkování Trondheim

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Pro ty, kteří cestují s dodávkou, není v okolí Trondheimu lepšího místa než právě zde. Nabízí se parkování v rekreační a mírně rezidenční oblasti. Je zde místo na nezpevněném, ale rovném povrchu pro 20 obytných vozů či automobilů. Lokalita se nachází hned vedle piknikového prostoru, dětského hřiště a moře. Toalety jsou otevřené pouze v sezóně mezi 11. a 17. hodinou, jinak bez služeb. K dispozici je také mnoho stezek podél pobřeží a workoutové hřiště. Prosím bez kempování venku. Doporučujeme využít piknikové stoly, budete mít výhled zdarma.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPříroda

Pláž Silsanden

Vågan, Nordland

VyhlídkaPříroda

Stegastein

Aurland, Aurlandsfjorden

VyhlídkaZajímavé místo

Vyhlídka Jøssingfjord

Sokndal

Trondheim () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.