🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Svínafellsjökull - Island Svínafellsjökull - Island Svínafellsjökull - Island
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nespecifikováno

Dron

Možné létat s dronem

Svínafellsjökull je další z mnoha ledovců na jižním pobřeží Islandu. Jde o velmi dobře dostupný ledovec, který ústí do ledovcového jezera, ke kterému vede krátká cesta přímo z parkoviště. Vydáte se po prašné cestě a cesta tam čítá necelých 1,5 kilometru. Na místě jsou různé naučné cedule, můžete se například podívat, jak daleko byl ledovec v letech 1920 – 1925 a jak daleko je nyní.

Oproti ledovci Sólheimajökull se k tomuto dá dostat opravdu na pár centimetrů – jde tak o skvělou podívanou, kdy zblízka uvidíte nejen strukturu ledu, ale i vrstvy sopečného popela, který právě spolu s ledem tvoří většinu ledovců zde na Islandu.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaZajímavé místo

Kerið kráter

Island

Vodopád

Dettifoss

Severní Island

Zajímavé místoMěsto

Harpa

Reykjavík

Svínafellsjökull () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.