🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Sólheimajökull - Island Sólheimajökull - Island Sólheimajökull - Island
Ověřeno JezeroPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Ledovec Sólheimajökull na jihovýchodě Islandu je pro cestovatele magnetem jedinečné krásy. Jde totiž o velmi dobře dostupný výhled na úpatí ledovce. Na samotný ledovec se však dá pouze v rámci výpravy s průvodcem.

Krásný je zde výhled nejen na samotný ledovec, jeho strukturu, ale zejména na okolní hory i jezero, do kterého padají obří ledovcové kry. Můžete tak „naživo“ vidět úbytek ledovce, tedy za předpokladu, že jej navštívíte v letních měsících. V zimě jde totiž o opravdu ledové království, o čemž jsme se také měli možnost přesvědčit na vlastní oči.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Sólheimajökull parking

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ano

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Rozsáhlé parkoviště nedaleko ledovce Sólheimajökull, od kterého je to k němu zhruba 10 – 15 minut chůze. Parkoviště je zdarma a najdete v jeho blízkosti také toalety i menší občerstvení. Navíc z tohoto parkoviště startují organizované výpravy přímo na zmíněný ledovec.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vyhlídka

Hvítserkur

Severní Island

VyhlídkaPřírodaZajímavé místo

Grábrók

Island

Zajímavé místoAtrakce

Vök Baths

Island

Sólheimajökull () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.