menu
Dettifoss - Severní Island Dettifoss - Severní Island Dettifoss - Severní Island
Ověřeno Vodopád
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

East a West • Více
Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Vodopád Detifoss na Islandu je jedním z nejimpozantnějších přírodních úkazů v zemi. Je to největší vodopád podle objemu vody v Evropě, což z něj dělá úchvatné místo pro cestovatele. Nachází se v národním parku Vatnajökull, a je dostupný po silnici č. 862, která vede k oběma jeho břehům. Cesta k vodopádu není nikterak složitá, připravte se však na krátkou vycházku, která může zejména v blízkosti samotného vodopádu lehce klouzat.

Detifoss je vodopádem superlativů – má sílu, hukot a ohromný efekt. Vlhčí období, zejména na jaře po tání sněhu, nabízí impozantní divadlo vody. V létě se pak okolí vodopádu promění v zelenou oázu s pestrou květinovou kobercovou výzdobou. Je to místo, kde se můžete ponořit do síly přírody a cítit tu neuvěřitelnou energii, kterou příroda může vykouzlit.

V blízkosti Dettifossu najdete i další, už trochu menší, vodopády, například Selfoss či Hafragilsfoss.

Mapa a okolí

Parkování

Zaparkovat lze na obou stranách vodopádu, na parkovišti East nebo West.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Sólheimajökull

Island

Zajímavé místoAtrakce

Vök Baths

Island

PřírodaPamátka

Thingvellir

Island

Dettifoss () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.