Instagram menu
Urriðafoss - Island Urriðafoss - Island Urriðafoss - Island
Ověřeno Vodopád
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Nespecifikováno

Urriðafoss je ohromný vodopád, který leží na řece Þjórsá. Þjórsá je nejdelší řeka Islandu, má přibližně 230 kilometrů. Tento vodopád najdete na samotném okraji Golden Circle, v rámci kterého se nachází například známější vodopád Gullfoss. Průměrný průtok Urriðafossu je 350 m3 za sekundu, během jarního tání se ale může vyšplhat až na 1 000 – 1 500 m3 za sekundu.

Je jen pár kroků od parkoviště, určitě se tu zastavte, pokud budete mít cestu na jihovýchod Islandu nebo již zmíněný Golden Circle. Je tu nově vytvořená stezka s vyhlídkovou plošinou a informačními cedulemi.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaPřírodaZajímavé místo

Grábrók

Island

PřírodaVodopád

Skógafoss

Skógar

Zajímavé místoAtrakce

Vök Baths

Island

Urriðafoss () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.