menu
Kerið kráter - Island Kerið kráter - Island Kerið kráter - Island
Ověřeno PřírodaZajímavé místo
Otevírací doba

Závislé na sezóně

otevřeno za světla • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Kerid je sopečný kráter, který je tvořen unikátní červenou vulkanickou horninou. Přímo u kráteru je parkoviště, je to asi 50 metrů od hlavní silnice. Za vstup dáte cca 400 ISK, který zaplatíte na přepážce hned u vstupu. Pokud chcete, můžete se kráter obejít, což vám zabere asi 20 minut, a má dokonce schůdky dolů k jezeru. Jezero je mělké, jeho hloubka se pohybuje mezi 7 a 14 metry. Voda získává svou barvu z minerálů v půdě.

Mapa a okolí

Tipy na parkování

Parkování Bøyabreen

Fjærland

Typ

Oficiální parkoviště

Placené

Ne

Parkování přes noc

Dovoleno

Omezení

Ne

Zpevněné parkování přímo u ledovce Bøyabreen. Velké parkoviště pro několik obytných vozů a osobních aut nabízí sociální zázemí a možnost zakládání ohně. Kempování je zatím povoleno a bez omezení. K parkování využijte první část parkoviště. Pokud se vydáte blíže k ledovci, upozorňujeme, že parkoviště patří restauraci a parkování je zde omezené. Určitě doporučujeme tuto lokalitu hlavně kvůli poloze a možnosti vydat se brzy ráno k objevování Bøyabreen. V sezóně doporučujeme přijít před sedmou hodinou večer, abyste našli místo na nocleh.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaZajímavé místo

Hverir

Island

VyhlídkaZajímavé místo

Dyrholaey

Vík í Mýrdal

Zajímavé místoAtrakce

Sky Lagoon

Island

Kerið kráter () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.