menu
Gullfoss - Island Gullfoss - Island Gullfoss - Island
Ověřeno VodopádPříroda
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nespecifikováno

Dron

Zákaz dronů

Gullfoss je jedním z největších a nejznámějších vodopádů na Islandu, voda v řece Hvítá vytéká z ledovce Langjökull a poté kaskádovitě padá 32 metrů po dvou kaskádách vodopádu Gullfoss. Od parkoviště vede cesta přímo k němu. S sebou doporučujeme si vzít pláštěnku, protože voda stříká ze všech stran. V létě se vodopádem každou sekundu valí přibližně 140 kubíků vody, zatímco v zimě toto číslo klesá na přibližně 109 kubíků.

Spolu s gejzírem Strokkur a národním parkem Thingvellir je jednou ze zastávek tzv. „zlatého okruhu (trojúhelníku)“, v angličtině Golden Circle, který obsahuje nejvýznamnější turistická místa na Islandu. V blízkosti vodopádu je návštěvnické centrum. 

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

JezeroPříroda

Svínafellsjökull

Island

JezeroZajímavé místo

Fjallsárlón

Island

Zajímavé místo

Búðakirkja

Island

Gullfoss () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.