🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Rainbow Street - Reykjavík Rainbow Street - Reykjavík Rainbow Street - Reykjavík
Ověřeno Město
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Na ulici

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Jako Rainbow Street je označována jedna z hlavních ulice v hlavním městě Reykjavík, na Islandu. Jak asi tušíte, je to kvůli zabarvení vozovky do duhových barev, což se odehrálo v roce 2015, jako oslava tolerance v rámci festivalu Pride. Právě Pride je na Islandu oblíbenou akcí, která se každoročně opakuje už od roku 1999. Rainbow Street je krásná ulice a obecně oblast nejen kvůli zbarvení silnice, ale i výhledu na majestátní kostel Hallgrímskirkja. V okolí se nachází také mnoho obchodů a restaurací.

Rainbow Street není jedinou komunikací zabarvenou do duhových barev na Islandu. Na severu ostrova, ve městečku Seyðisfjörður se nachází podobná ulice, i zde vedoucí k místnímu kostelu.

Mapa a okolí

Tipy na jídlo v okolí

Bæjarins Beztu Pylsur

Reykjavík • Bistro • $

Malý stánek s legendárním párkem v rohlíku, na který se zde stavil i bývalý americký prezident, Bill Clinton. Doporučujeme „plnou“ variantu s hořčicí, kečupem i osmaženou cibulkou.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaZajímavé místo

Diamond beach

Island

PřírodaZajímavé místo

Gunnuhver

Island

JezeroZajímavé místo

Fjallsárlón

Island

Rainbow Street () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.