Instagram menu
Hallgrímskirkja - Reykjavík Hallgrímskirkja - Reykjavík Hallgrímskirkja - Reykjavík
Ověřeno MěstoPamátka
Otevírací doba

Závislé na sezóně

Vstupné na věž • Více
Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Na ulici

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nespecifikováno

Dron

Zákaz dronů

Hallgrímskirkja je největším kostelem na Islandu a jedním z nejvýznamnějších symbolů země. Nachází se v Reykjavíku, hlavním městě Islandu, a je pojmenován po Hallgrimur Péturssonovi, islandském duchovním a básníkovi. Kostel byl postaven v letech 1945 až 1986 a je vyroben z černého bazaltu, který je typický pro islandskou krajinu.

Jeho design je inspirován Reynisdrangar, dvěma skalními útesy, které se nacházejí na jihu Islandu. Kostel má výšku 74 metrů a je nejvyšší stavbou na Islandu. Hallgrímskirkja je oblíbeným turistickým cílem. Skvělá je také vyhlídka ve věži kostela, kam vede výtah. Do kostela se vstup neplatí, na tuto vyhlídku však ano. Vstupenka pro jednoho vyjde na 1 300 ISK (rok 2023), což je přepočtu lehce přes 200 Kč. Je odsud krásný výhled na celý Reykjavík, takže „investice“ se určitě vyplatí.

Tím, že se tato výjimečná stavba tyčí v podstatě nad celým Reykjavíkem, je na ní krásný pohled z mnoha jiných míst ve městě, například známé Rainbow street.

Mapa a okolí

Otevírací doba a vstupné na věž

Aktuální informace ohledně otevírací doby, která se mění v závislosti na sezóně a ceny vstupenek na věž, najdete na oficiálním webu kostelu.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Zajímavé místoPříroda

Seltún – Krýsuvík

Island

PamátkaVyhlídka

Víkurkirkja

Vík

PřírodaVodopád

Gljúfrabúi

Island

Hallgrímskirkja () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.