menu
Thingvellir - Island Thingvellir - Island Thingvellir - Island
Ověřeno PřírodaPamátka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nespecifikováno

Dron

Zákaz dronů

Thingvellir, někdy také známý jako Þingvellir, je národní park v jihozápadním Islandu a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto místo má bohatou historii a nádhernou přírodu. Alþingi, neboli islandský parlament, tam byl založen již v roce 930 a zasedalo zde až do roku 1798.

U parkoviště je informační centrum, kde se můžete dozvědět více o historii a geologii Thingvelliru, samotná oblast je pak plná udržovaných turistických tras. Každý den v 10 hodin začíná bezplatná pěší prohlídka, začíná u kostelu Thingvellir a trvá hodinu. Na místě je i kavárna a obchod. Spolu s gejzírem Strokkur a vodopádem Gullfoss je jednou ze zastávek tzv. „zlatého okruhu (trojúhelníku)“, v angličtině Golden Circle, který obsahuje nejvýznamnější turistická místa na Islandu. 

Mapa a okolí

Parkování

Jsou tu 3 parkoviště, označená P1, P2 a P5. Parkoviště P1 je to hlavní a největší u návštěvnického centra. Parkoviště jsou placená.

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vodopád

Dettifoss

Severní Island

PřírodaZajímavé místo

Gunnuhver

Island

VodopádPříroda

Gullfoss

Island

Thingvellir () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.