Instagram menu
Dyrholaey - Vík í Mýrdal Dyrholaey - Vík í Mýrdal Dyrholaey - Vík í Mýrdal
Ověřeno VyhlídkaZajímavé místo
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Cesta na Dyrhólaey je pěkně strmá, takže jeďte pomalu. Toto místo je známé svými dramatickými útesy, černými písečnými plážemi a ikonickým skalním obloukem, který vyčnívá do oceánu. Je to dobře dostupné, auto můžete zaparkovat na parkovišti téměř přímo u majáku. Je na vás, jak daleko se rozhodnete dojít, výhledy jsou tu úžasné. V oblasti celkem dost fouká, buďte na to připravení. Od konce dubna do srpna zde můžete vidět ráno nebo večer papuchalky, přes den jsou obvykle u moře a chytají potravu. Jde o malého mořského ptáka s typickým výrazně zbarveným zobákem.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

Vodopád

Dettifoss

Severní Island

PřírodaVodopád

Kvernufoss

Skógar

Zajímavé místoPříroda

Seltún – Krýsuvík

Island

Dyrholaey () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog například podrobnější průvodce destinacemi typu Island, Norsko či Madeira.