menu
Reynisjara - Vík Reynisjara - Vík Reynisjara - Vík
Ověřeno Pláž
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Zákaz dronů

Pláž Reynisfjara je jedním z nejznámějších a nejfotografovanějších míst na Islandu – jde totiž o kombinaci černého písku s nádhernými útesy. Nachází se na jihu ostrova, poblíž vesnice Vík í Mýrdal. Pláž je známá svým černým pískem, který je tvořen sopečným popelem a jinými sopečnými horninami. Pláž je také známá svými čedičovými útesy, které se tyčí nad mořem. Tyto útesy jsou nazývány Reynisdrangar a jsou domovem řady ptáků, včetně racků a mořských orlů.

Reynisfjara není pouze krásným, ale bohužel také velmi nebezpečným místem, zejména pro „nezkušené“ turisty. Několikrát se zde totiž stalo, že tzv. sneaker waves (lze přeložit jako plíživé vlny), které se objevují zákeřně rychle a nečekaně, stáhly do vody turisty, kteří byli k oceánu zády a nedávali si na toto nebezpečí pozor.

Reynisfjara ale není zdaleka jedinou černou pláží na Islandu, nedaleko se nachází další černá pláž, v podstatě na hranici města Vík, která nabízí podobně krásně pohledy a naprosté minimum lidí, což se bohužel o této známější pláži říct nedá.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PlážPříroda

Vestrahorn

Höfn

VodopádPříroda

Kirkjufellsfoss

Island

PamátkaVyhlídka

Víkurkirkja

Vík

Reynisjara () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.