🇦🇹 Do Rakouska na prodloužený víkend? Objev krásná místa s naším itinerářem zdarma.

menu
Kvernufoss - Skógar Kvernufoss - Skógar Kvernufoss - Skógar
Ověřeno PřírodaVodopád
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

Méně než 1 hodina

Náročnost

Nízká náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Kvernufoss bílastæði • Více
Občerstvení

K dispozici

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Vhodné pro psy

Dron

Možné létat s dronem

Kvernufoss je skrytý vodopád nedaleko oblíbeného vodopádu Skógafoss. Auto zaparkujete přímo na placeném parkovišti u toho. U něj případně najdete i kavárnu. Abyste se dostali k vodopádu, musíte vyrazit na krátkou túru kaňonem, což je sám o sobě zážitek. Cesta má celkem kolem 1,5 kilometru, je jednoduchá a zvládne ji každý, ale určitě doporučujeme pevné boty. Po chvilce chůze se před vámi objeví samotný Kvernufoss. 

Na rozdíl od některých větších vodopádů Kvernufoss umožňuje vstup za vodopád. Když vkročíte do skryté výklenkové jeskyně, pocit stání uprostřed proudící vody vytváří opravdu úžasný zážitek. Dejte ale pozor na to, že na místě to může klouzat.

Kvernufoss je méně přeplněný než jiné slavné vodopády, ale určitě to neznamená, že by byl obyčejnější. Možná naopak, díky menšímu množství turistů si zde můžete vychutnat chvíle klidu za šumu vody.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

VyhlídkaZajímavé místo

Dyrholaey

Vík í Mýrdal

PřírodaVodopádVyhlídka

Kaňon Fjaðrárgljúfur

Island

Vodopád

Urriðafoss

Island

Kvernufoss () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.