Instagram menu
Kaňon Fjaðrárgljúfur - Island Kaňon Fjaðrárgljúfur - Island Kaňon Fjaðrárgljúfur - Island
Ověřeno PřírodaVodopádVyhlídka
Otevírací doba

Neustále otevřeno

Časová náročnost

1 - 3 hodiny

Náročnost

Střední náročnost

Parkování

Dedikované parkoviště

Občerstvení

Bez občerstvení

Děti

Vhodné pro děti

Psi

Nespecifikováno

Dron

Možné létat s dronem

Tento 100 metrů hluboký a 2 kilometry dlouhý kaňon je jeden z nejznámějších a nejkrásnějších na Islandu. Protéká jím řeka Fjaðrá, podle které získal kaňon své jméno.

Na začátku trasy je menší parkoviště, auta ale parkují i na kraji silnice. Podél kaňonu vede turistická trasa, která je obehnaná plotem, samotný kaňon je nepřístupný. Na trase je několik vyhlídkových plošin. Cesta je mírně do kopce, ale není to nic náročného, celkem má cca 2,4 km a zabere vám i se zastávkami na focení přibližně hodinu.

V roce 2015 tu natáčel videoklip Justin Bieber ke své písničce I’ll Show You. Bohužel to však přispělo zejména k tomu, že úřady byly nuceny oblast na několik měsíců uzavřít, aby se vegetace mohla po náporu turistů vzpamatovat.

Mapa a okolí

Máte k místu doplňující informace?

Našli jste chybu nebo máte k místu doplňující informace? Dejte nám prosím vědět na e-mail mista@trvl.cz. Za každou připomínku jsme vděční.

Další místa

PřírodaZajímavé místo

Kerið kráter

Island

MěstoPamátka

Sun Voyager

Reykjavík

Vodopád

Dettifoss

Severní Island

Kaňon Fjaðrárgljúfur () je jedním z míst a tipů na výlety, které TRVL.cz nabízí. V detailu místa jako je toto se dozvíte základní informace, jako otevírací doba, náročnost terénu či naše hodnocení místa. Kromě míst trvl.cz nabízí i blog, podrobné průvodce destinacemi, například Island, Norsko či Madeira.